Single Blog

image description

برگزاری سمینار راهکارهای ورود محصولات غیر نفتی ایران به بازارهای جهانی توسط خانم نیره تنهایی

 ایران و ترکیه در ایران اکسپو
شنبه 21 مهر 1397 ساعت 11:52 ق.ظ 1235 بازدید
 

اولین کارگاه آموزشی در رابطه با تجارت ایران و ترکیه با سخرانی «نیره تنهایی» در سومین روز از نمایشگاه توانمندی های صادراتی برگزار شد.

نیره تنهایی در گفت و گو با خبرنگار ایران اکسپو اظهار داشت: برگزاری این کارگاه با هدف آشنایی فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان ایرانی با شیوه های تجارت در ترکیه و پاسخ به سوالات آنان در این زمینه صورت گرفت. از آنجایی که استقبال از این کارگاه بسیار زیاد بود، تصمیم به برگزاری مجدد آن گرفته شد.

وی ادامه داد: از آنجایی که برخی شرکت کنندگان به دلیل انعقاد قراردادهای تجاری پس از شرکت در جلسات B2B به راهنمایی و مشاوره های تخصصی در راستای تجارتی مطمئن و کم ریسک نیاز داشتند، برگزاری این کارگاه های آموزشی پاسخ به نیازهایشان است.

تنهایی با اشاره به موضوعات کارگاه، عنوان کرد: اقتصاد و ارائه راه حل ها برای فعالان اقتصادی، محور آموزش ها بود تا بتوانند ضمن انجام تجارتی پرسود به اقتصاد کشورمان نیز کمک کنند چرا که متاسفانه عموما افراد در تجارت فقط به سود خود توجه دارند و در این میان اقداماتی را که کمک کننده اقتصاد کشور هستند نادیده می گیرند. ما سعی در فرهنگ سازی این مهم در جمع تجار و تولیدکنندگان کشورمان داریم. محور بعدی این آموزش ها در رابطه با مسائل اداری و قوانین اقتصادی کشورهای هدف صادرات و همچنین بیان اقدامات اولیه تجار برای ورود به بازار ترکیه بود.

نیره تنهایی در پایان گفت: بررسی مواردی که بنا به دلایلی ازجمله سوددهی پایین و یا ریسک بالا قابلیت ورود به بازار ترکیه را ندارند در این کارگاه انجام شد و در پایان کارگاه شرکت کنندگان پرسش های تخصصی حوزه فعالیت اقتصادی خود را بیان کردند.

به گفته وی؛ این پرسش ها نشان دهنده علاقه تجار و تولیدکنندگان کشورمان به تجارت های بین المللی است.

Leave Comment

Related News
قیمت طلا پایین آمد، قیمت نفت بالا رفت

قیمت طلا پایین آمد، قیمت نفت بالا رفت

اقتصادنیوز: قیمت نفت در بازارهای جهانی با افزایش و قیمت طلا با کاهش رو به‌رو بود. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با ۵۰ صدم درصد افزایش، به ۵۶ دلار و ۳۰ سنت رسید. قیمت نفت خام برنت نیز با ۳۲ دهم…

برگزاری سمینار راهکارهای ورود محصولات غیر نفتی ایران به بازارهای جهانی توسط خانم نیره تنهایی

برگزاری سمینار راهکارهای ورود محصولات غیر نفتی ایران به بازارهای جهانی توسط خانم نیره تنهایی

 ایران و ترکیه در ایران اکسپو شنبه 21 مهر 1397 ساعت 11:52 ق.ظ 1235 بازدید   اولین کارگاه آموزشی در رابطه با تجارت ایران و ترکیه با سخرانی «نیره تنهایی» در سومین روز از نمایشگاه توانمندی های صادراتی برگزار شد. نیره تنهایی در گفت و گو با خبرنگار ایران اکسپو اظهار داشت: برگزاری این کارگاه با…

error:
X